Przerwa Wakacyjna

Pragniemy poinformować, iż tegoroczna przerwa wakacyjna w Stowarzyszeniu Arteria potrwa od 1 sierpnia do 2 września 2016 roku. Ponownie na zajęciach spotykamy się w poniedziałek 5 września 2016 roku.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 14-go czerwca tj. wtorek 2016 roku o godz. 14.30 w siedzibie Stowarzyszenia Arteria, przy ul. Francuskiej 29, odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.

Projekt „Muzyka pod żaglami”

Z radością informujemy, iż Stowarzyszenia otrzymało od Biblioteki Śląskiej zaproszenie do udziału w projekcie „Muzyka pod żaglami” finansowanym przez Instytucję Kultury, Katowice Miasto Ogrodów w ramach micrograntów.

Czytaj więcej...

Konkurs „Wędrując po lesie”

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację, iż podopieczni Stowarzyszenia: Dominik Sidzina, Michał Hajkowski, Magda Dobrzańska, Grażyna Probierz i Weronika Pęcherek zostali wyróżnieni w konkursie organizowanym przez Zespól Szkół Specjalnych nr 7 w Katowicach pt. „Wędrując po lesie”.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Świat bez barier”

Z prawdziwą przyjemnością, pragniemy poinformować, iż podopieczni Stowarzyszenia Arteria: Magdalena Dobrzańska i Michał Hajkowski zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Świat bez barier” i w dniach od 9 do 11 czerwca 2016 roku, będą uczestniczyć w trzydniowym podsumowaniu konkursu w Wałbrzychu.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wielkanoc 2016

Z okazji Świąt Wielkanocnych w imieniu Stowarzyszenia Arteria chcielibyśmy złożyć Państwu szczere życzenia. By nadchodzący czas był przepełniony miłymi spotkaniami i odpoczynkiem, który doda sił ale także zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy także, by nadchodząca wiosna wypełniła słońcem Państwa życie osobiste i zawodowe.

Podopieczni, Kadra oraz Zarząd Stowarzyszenia Arteria

Film o Arterii

W marcu udało nam się nakręcić krótki film o Arterii, w całości prezentujemy do na blogu. Jesteśmy z niego bardzo dumni dziękujemy za pomoc Wolontariuszom: Mateuszowi i Hubertowi oraz Paniom Ani i Jagodzie.

Jesteśmy wdzięczni także zespołowi The Freak Fandango Orchestra za życzliwość i wyrażenie zgody na użycieich muzyki w filmie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu :)

 

1% na rzecz organizacji pożytku publicznego. Co to jest opp?

Organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego mogą od dnia 1 stycznia 2004 r. uzyskiwać szczególny status organizacji pożytku publicznego. Ze statusem tym związane są szczególne uprawnienia, ale też i obowiązki takich organizacji, głównym celem jego utworzenia było stworzenie pewnej elity wśród podmiotów zaliczanych do trzeciego sektora. Elity prowadzącej działalność społecznie użyteczną na rzecz ogółu społeczności, której cechą charakterystyczną jest transparentność zarówno w momencie rejestracji, jak i w całym okresie działania.

Czytaj więcej...

Jubileusz działalności Stowarzyszenia Arteria (2005-2015)

Dekada działalności Stowarzyszenia Arteria, skłoniła nas do tego by podsumować dotychczasowe 10 lat oraz wyznaczyć sobie dalsze cele na przyszłość.

Kiedy rozpoczynaliśmy naszą pracę byliśmy pełni ideałów, marzeń i zapału do pracy, tacy pozostajemy nadal. Od początku działalności stawaliśmy przed nowymi, coraz trudniejszymi wyzwaniami, jednak jak się okazywało szliśmy dalej, by znaleźć się właśnie w tym miejscu, w którym jesteśmy. Prowadzenie i działanie Stowarzyszenia nie jest łatwe. Zaufanie, na które przez ostatnie 10 lat ciężko pracowaliśmy i jakie zyskaliśmy wśród osób z niepełnosprawnością, ich rodzin, także instytucji, które z nami współpracują to wielki „zysk”, na który pracowało wiele osób i który stał się naszym ogromnym kapitałem.

Czytaj więcej...

Zakończenie obchodów 10-lecia działalności Stowarzyszenia

W środę 20-go stycznia 2016 roku o godz. 13.00 w Galerii Przeciąg, przy ul. Sienkiewicza 3 w Katowicach, odbędzie się uroczystość kończąca obchody 10-lecia działalności Stowarzyszenia Arteria.

Uroczystość uświetni występ zespołu TODO ART Trio.

Serdecznie zapraszamy!

Copyright © Stowarzyszenie "Arteria" 2013 | Projekt i wykonanie: cutberry.com


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd