Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwu spokoju, radości i zdrowia

 

Uczestnicy WTZ „Arteria”, kadra oraz
Zarząd Stowarzyszenia „Arteria”

W grudniu 2023 roku, w ramach Małego Grantu dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Katowice zrealizowany został projekt pn. „Obchody Świąt Bożego Narodzenia”. W ramach projektu zakupione zostały paczki świąteczne dla podopiecznych Stowarzyszenia „Arteria”.

Pragniemy poinformować, iż przerwa świąteczno-noworoczna w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Arteria” potrwa od 21 grudnia 2023

do 2 stycznia 2024.

Pragniemy poinformować, iż w dniu 16 grudnia b.r. tj. sobota w Galerii Przeciąg przy ul. Sienkiewicza 3 w Katowicach organizujemy coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy serdecznie zapraszamy w godzinach 10.00 – 15.00

W sobotę 11 listopada planowany jest wyjazd uczestników WTZ „Arteria” na spektakl do Teatru Groteska w Krakowie.

Pragniemy poinformować, iż dzień 1 listopada b.r. przypadający w tym roku w środę, jest dniem ustawowo wolnym od zajęć.              Ponownie na zajęciach spotykamy się w czwartek 2 listopada b.r.

W dniu 30 września zakończyliśmy realizację projektu „Silver siła – aktywni seniorzy”.
Projekt skierowany był do seniorów. Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w nim, cieszymy się, że spotkał się z zainteresowaniem i tak ciepłym przyjęciem. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować ideę wspólnych spotkań senioralnych także w przyszłości.

                                                                                                                                       Serdecznie dziękujemy!

Szanowni Państwo, kolejny raz pragniemy podziękować za wsparcie działalności Stowarzyszenia „Arteria” przez przekazanie tym razem 1,5% Państwa podatku. Pragniemy poinformować, iż w bieżącym roku przekazana została nam kwota: 7.157,00 zł. Pomoc jaką otrzymaliśmy, jest dla nas wyrazem Państwa akceptacji dla naszej pracy.

 

                                                                                                                 Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu
                                                                                                    podopiecznych, członków, kadry oraz zarządu Stowarzyszenia „Arteria”

W dniach 13 – 15 września b.r. po raz XXI Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (PSONI) Koło w Koszalinie organizuje Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne. Warsztaty odbędą się w Łazach. W tym roku przybędzie na nie aż 450 osób z całego kraju. Uczestnikami Warsztatów są reprezentanci placówek takich jak: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Ośrodki Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawcze czy Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze. 

Tegoroczne Warsztaty odbędą się pod hasłem: „Zieleń mam w sercu i kwiaty w nim kwitną…”. Oferują szeroką gamę warsztatów tematycznych oraz takie atrakcje jak:  prezentacje filmów realizowanych w ramach XIX i XX Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych, dyskotekę pod gwiazdami oraz dwa pikniki integracyjne. 

Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Tomasza Sobieraja, Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Piotra Jedlińskiego, Prezydenta Miasta Koszalin oraz Macieja Barlickiego, Burmistrza Gminy i Miasta Sianów.  

Projekt współfinansowany jest ze środków PFRON. 

 

Projekt „Silver siła – aktywni seniorzy” ma charakter ponadlokalny, skierowany jest do mieszkańców Katowic, Zabrza, Chorzowa oraz Rudy Śląskiej, którzy ukończyli 60 r.ż. Termin realizacji 21.08 – 30.09.2023 r. Tematyka zajęć obejmuje: zajęcia taneczne, komputerowe, muzykoterapeutyczne (gongi), rehabilitacyjne, ikebany oraz zajęcia z trenerem „Rozmowy o relacjach i nie tylko…”
Projekt dofinasowany został ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w trybie Małych Grantów.