Współpraca przy digitalizacji fotografii Archiwum Redakcyjnego "Dziennika Zachodniego"

Pragniemy poinformować, iż działająca w Stowarzyszeniu „Arteria" Społeczna Pracownia Digitalizacji rozpoczęła współpracę z panem dr Grzegorzem Sztolerem, który jest archiwistą "Dziennika Zachodniego" i któremu podlegają unikatowe zbiory Archiwum, w tym archiwalne fotografie prasowe z ostatniego półwiecza (głównie okres PRL-u).

Czytaj więcej...

Gratulacje Michał!

W sobotę 21 stycznia 2015 roku w Istebnej na stoku Złoty Groń, odbyły się 4 zawody w narciarstwie alpejskim i snowboardzie o Puchar Prezydenta Chorzowa. W gronie 120 zawodników, był także nasz podopieczny Michał Hajkowski. Michał wraz ze zwoją siostrą Kasią i siostrzeńcem Łukaszem zajęli w klasyfikacji rodzinnej wysokie II miejsce.

Czytaj więcej...

Dzień Walki z Depresją

O depresji mówimy wszyscy coraz więcej, czasem żartobliwie określamy swój nastrój jako depresyjny. Równocześnie, kiedy przychodzi moment rozpoznania choroby, wciąż wiele osób ignoruje ją lub decyduje się jedynie na korzystanie z ziołowych antydepresantów, budując w sobie przekonanie „poradzę sobie!", nie korzystając z wsparcia specjalisty. Taka postawa skazuje osobę chorującą na cierpienie w samotności, najbliższych zaś na bezsilność.

Czytaj więcej...

1%

Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez przekazanie 1% Państwa podatku na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia "Arteria".

Tym z pozoru drobnym gestem wiele można zdziałać: to dzięki Państwa wsparciu możemy skutecznie pracować z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz prowadzić działania na rzecz ich aktywnej rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Podziękowaniem dla Państwa będą postępy i sukcesy Wychowanków Stowarzyszenia "Arteria".

Nr KRS 0000164742

Program do rozliczeń

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.

Czytaj więcej...

Wigilia 2014

Pragniemy poinformować, iż tegoroczne spotkanie wigilijne podopiecznych, rodziców i kadry Stowarzyszenia „Arteria" odbędzie się 23 rudnia o godz. 13.00 w Galerii „Przeciąg" przy ul. Sienkiewicza 3, w Katowicach. Przerwa Świąteczna, w Stowarzyszeniu „Arteria" potrwa od 24 grudnia 2014 do 7 stycznia 2015 roku. W okresie pomiędzy Świętami biuro Stowarzyszenia „Arteria" będzie czynne w godzinach 8.00 – 15.00.

Teraz My!

W czwartek 11 grudnia o godz. 17.00 w „Dworku pod Lipami", odbędzie się uroczyste podsumowanie szkolenia kolejnej grupy uczestników w ramach treningu w mieszkaniu treningowym. Tym razem pomyślnego zakończenia szkolenia gratulujemy: Grażynie, Mateuszowi oraz Andrzejowi.

"Z innej bajki"

W piątek 28 listopada w Sali Parnassos Biblioteki Śląskiej odbędzie się prezentacja przedstawienia, w którym wystąpili m.in. podopieczni Stowarzyszenia „Arteria". Projekt jest filmowym zapisem przedstawienia pt: „Z innej bajki" nad którym uczestnicy katowickich organizacji pozarządowych, pracowali przewie 2 lata. Wszystkim aktorom i opiekunom gratulujemy talentu i wytrwałości w doprowadzeniu do zakończenia tak dużego i wymagającego przedsięwzięcia.

Wizyta studyjna Licealistów

W czwartek 9 października odwiedzą nas licealiści gliwickich szkół średnich, spotkanie będzie miało charakter wizyty studyjnej. Podczas, spotkania nasi goście zapoznają się z działalnością Stowarzyszenia „Arteria" oraz razem z naszymi podopiecznymi wezmą udział we wspólnych warsztatach. Wizyta realizowana jest przez Stowarzyszenie Business Management Club Gliwice w ramach projektu pn. „Prawo do normalności".

Seminarium w ramach projektu „Teraz My”

W dniach od 1 – 3 października 2014 roku w Warszawie, odbyło się kolejne z cyklu Seminariów w ramach projektu „Teraz My!". W ramach spotkań, pracownicy katowickich organizacji pozarządowych, mogli zapoznać się z modelami pracy i funkcjonowania warszawskich organizacji. Stowarzyszenie „Arteria" podczas spotkań reprezentowała pani Edyta Szyszka.

Copyright © Stowarzyszenie "Arteria" 2013 | Projekt i wykonanie: cutberry.com


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd